Zestaw kolędowy – kiedy będzie potrzebny?

Święta, święta i po świętach. W wielu domach pojawia się to stwierdzenie, a zaraz po nim następuje pytanie i co dalej? Najczęściej tuż po Świętach Bożego Narodzenia rozpoczyna się w parafiach czas kolędy czyli wizyt duszpasterskich. Ksiądz wraz z ministrantami lub kościelnym chodzi od domu do domu i odwiedza parafian na wspólną modlitwę i krótką rozmowę. Warto się do tych odwiedzin odpowiednio przygotować.

 

Jak się przygotować do wizyty duszpasterskiej?

 

Przede wszystkim warto, jak przed wizytą każdego gościa dokładnie posprzątać dom. Stół powinien zostać przykryty białym obrusem, a na nim powinien znaleźć się zestaw kolędowy. Nie może zabraknąć także talerzyka (najlepiej białego) z wodą święconą, a także Pisma Świętego. Mieszkanie przygotowane w taki sposób będzie gotowe na odwiedziny duszpasterza.

 

Zestaw kolędowy – który wybrać?

 

Zestaw do kolędy to jedna z tych rzeczy, które używa się zaledwie jeden raz w roku. Często jest on w ostatniej chwili pożyczany od rodziny lub znajomych, bo własnego albo się nie ma albo bardzo trudno go znaleźć. Warto zainwestować w ładny zestaw, który będzie służył przez długie lata. Jest to wydatek zaledwie kilkudziesięciu złotych. Oczywiście, jeżeli ktoś będzie chciał srebrny krzyżyk i świeczniki, to wówczas musi liczyć się z większymi wydatkami. Takie zestawy bez problemu można kupić w stacjonarnych sklepach z dewocjonaliami jak i w sklepach internetowych.