dewocjonalia dla każdego katolika

Dewocjonalia to coś więcej, niż gadżet

Rośnie sprzedaż przedmiotów związanych z kultem religijnym. Na brak klientów nie narzekają zarówno sklepy internetowe, jak i stacjonarne. Do niedawna sprzedawane były tam głownie obrazki z wizerunkiem świętych, medaliony i inne drobne akcesoria. W ostatnim rynek dewocjonaliów wzbogaciły produkty nowego typu.

Rynek się rozwija

Każda branża idzie z duchem czasu. Rynek musi się rozwijać i to robi. Producenci oferujący dewocjonalia nie zostają w tyle. Starają się dorównać standardom i w regularnych odstępach czasu wypuszczać do sprzedaży nowe produkty.

Rynek dewocjonaliów wydaje się być bardzo konserwatywny. Wystarczy jednak odwiedzić przeciętny sklep z takim asortymentem, by zmienić zdanie na ten temat. Obok tradycyjnych krucyfiksów, różańców i wizerunku świętych można znaleźć np. koszulki, puzzle, a nawet gry powiązane tematycznie z wiarą.

Sklep oferujący dewocjonalia  – sprawdź bogaty asortyment przestał też kojarzyć się już z przykościelnym punktem sprzedaży. Dzisiaj, jak każde inne zakupy, akcesoria religijne można nabyć bez potrzeby wychodzenia z domu. Taką możliwość dają sprzedawcy internetowi.

Dewocjonalia nie tylko na prezent

Producenci dewocjonaliów robią wszystko, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i na nie odpowiedzieć. Przestały być jedynie prezentem, który wręcza się przy okazji różnego rodzaju uroczystości religijnych. Obecnie służą również jako element manifestacji wiary.

To, że należymy do grupy wyznaniowej można pokazać np. zakładając żelową bransoletkę. Uczniowie do swojej szkolnej wyprawki mogą dorzucić linijkę lub zakładkę do książki opatrzoną religijną sekwencją. W sklepie z dewocjonaliami znajdziemy niemal każdy gadżet, który przyda się w codziennym życiu. Etui na telefon, smycz na klucze, torba na zakupy, kubek, a nawet biżuteria – każdy z tych elementów przyda się osobie, która czuje się mocno związana z grupą i chce to przywiązanie zamanifestować.