Zestaw kolędowy – kiedy będzie potrzebny?

Święta, święta i po świętach. W wielu domach pojawia się to stwierdzenie, a zaraz po nim następuje pytanie i co dalej? Najczęściej tuż po Świętach Bożego Narodzenia rozpoczyna się w parafiach czas kolędy czyli wizyt duszpasterskich. Ksiądz wraz z ministrantami lub kościelnym chodzi od domu do domu i odwiedza parafian na wspólną modlitwę i krótką rozmowę. Warto się do tych odwiedzin odpowiednio przygotować.

 

Jak się przygotować do wizyty duszpasterskiej?

 

Przede wszystkim warto, jak przed wizytą każdego gościa dokładnie posprzątać dom. Stół powinien zostać przykryty białym obrusem, a na nim powinien znaleźć się zestaw kolędowy. Nie może zabraknąć także talerzyka (najlepiej białego) z wodą święconą, a także Pisma Świętego. Mieszkanie przygotowane w taki sposób będzie gotowe na odwiedziny duszpasterza.

 

Zestaw kolędowy – który wybrać?

 

Zestaw do kolędy to jedna z tych rzeczy, które używa się zaledwie jeden raz w roku. Często jest on w ostatniej chwili pożyczany od rodziny lub znajomych, bo własnego albo się nie ma albo bardzo trudno go znaleźć. Warto zainwestować w ładny zestaw, który będzie służył przez długie lata. Jest to wydatek zaledwie kilkudziesięciu złotych. Oczywiście, jeżeli ktoś będzie chciał srebrny krzyżyk i świeczniki, to wówczas musi liczyć się z większymi wydatkami. Takie zestawy bez problemu można kupić w stacjonarnych sklepach z dewocjonaliami jak i w sklepach internetowych.

 

klęcznik dościelny do spowiedzi

Kościół bramą do Nieba

Kościół został stworzony przez Jezusa na silnej opoce jaką jest Piotr naszych czasów, czyli papież. Nic więc dziwnego, iż Kościół jest niezachwiany i nigdy nie upadnie. Bóg dba o to co powołał do istnienia, toteż zadbał, aby Kościół stał się bramą do Królestwa Niebieskiego.

A bramy piekielne go nie przemogą…

spowiedź przy klęczniku kościelnym
klęcznik do pojednania się z Bogiem

Bóg czuwa nad swoim Kościołem, czyli nad ludźmi którzy go tworzą. Nie jest to zwykła instytucja tylko rodzina pochodząca od Ojca Niebieskiego. Każdy powinien się modlić o jak najlepsze funkcjonowanie Kościoła, gdyż jak wiemy jesteśmy ludźmi grzesznymi. To właśnie pomiędzy tymi osobami trwa nieustannie sam Pan Bóg, który naprawia to co popsute i całe zło zamienia w nieoczekiwane dobro. Potrzebna jest jedynie nasza dobra wola oraz pełne zaakceptowanie naszych własnych słabości. To właśnie w Kościele odbywają się różnorakie obrzędy, które mają nas przybliżać do Najwyższego. To także miejsce, gdzie można skorzystać z wielu sakramentów będących jednocześnie pewną przepustką do raju.

Klęcznik, wspólnota i wspólna radość

Wspólne modlitwy przynoszą zarówno obfite łaski, jak i mnóstwo radości. Tworzą się wówczas silne więzi przyjacielskie, rodzinne czy wspólnotowe. Człowiek ma poczucie przynależności do określonej grupy, a tym samym czuje się doceniany i kochany. Jest wtedy zupełnie innym człowiekiem, gdyż zostaje spełniona potrzeba bliskości i miłości. Częste korzystanie z klęcznika do spowiedzi przybliża nas nie tylko do Boga, ale również do siebie nawzajem.