lampion roratni

Lampion na roraty – gdzie go dostać?

Lampiony na roraty cieszą się wciąż znaczną popularnością. Okazuje się, że wybór w tym zakresie jest spory. Gdzie taki lampion na roraty można zakupić?

Lampion na roraty – co to za tradycja?

Okres adwentu poprzedza Boże Narodzenie i ma ogromne znaczenie w przypadku kościoła katolickiego. W tym okresie odprawiane są msze święte ku czci Najświętszej Maryi Panny zwane roratami. Ich obowiązkowym elementem są wspomniane już lampiony adwentowe. Mają one symboliczne znaczenie związane z oczekiwaniem na przyjście na świat Jezusa Chrystusa. Roraty tradycyjnie powinny być odprawiane skoro świt, zaraz po wschodzie słońca, a więc o godzinie 6. Dla dzieci odprawia się też mszę świętą w godzinach popołudniowych. Lampiony na roraty to bardzo ważny ich element. Mają one dla chrześcijan znaczenie także symboliczne, choć nie bez znaczenia jest też estetyka.

Gdzie zakupić lampion na roraty?

W ofertach sklepów z dewocjonaliami wybór lampionów na roraty jest naprawdę bardzo duży. Są to zarówno klasyczne, jednokolorowe modele ze szklanymi witrażami, jak i te mniej typowe. Taki prosty lampion to koszt zaledwie 15-20 złotych. Co ciekawe, niewiele osób wie, że lampiony na roraty pojawiają się także w sklepach z wyposażeniem wnętrz, ale raczej okresowo. W tym przypadku ceny bywają już dość zróżnicowane. Jednak wciąż największą popularnością cieszą się modele tradycyjne, białe i czarne. Oczywiście wiele osób lampion na roraty wykonuje samodzielnie w domu. Bez problemu taki lampion adwentowy można przygotować z kartonu lub ze słoika przy pomocy papieru i drutu na uchwyt. Oczywiście taki lampion trzeba ładnie pomalować czy udekorować. Dzięki temu całość będzie się efektownie prezentować. Do środka wystarczy włożyć prostą świeczką lub tealight. W przypadku małych dzieci można pokusić się również o latarkę.