Wyjątkowość różańca

Fatimskie sanktuarium maryjne stanowi jedno z najważniejszych na całym świecie. Dlaczego pielgrzymi z całego świata postanowili uwierzyć w to co działo się tutaj na początku dwudziestego wieku? Jaką moc ma różaniec z Fatimy? Czyj wizerunek jednoznacznie kojarzy się z tym miejscem?

Odmawiajcie różaniec z Fatimy

Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej jest jednym z głównych centrów modlitewnych w Europie. Na życzenie Najświętszej Panny trójka pastuszków ujawniła tajemnice im przekazane i poleciła odmawiać różaniec w celu uchronienie świata przed nadchodzącym złem. To dzięki ich przesłaniu ludzkość dowiedziała się o zbliżającym kataklizmie II wojny światowej lub postrzeleniu Papieża, do którego doszło kilkadziesiąt lat później. Maryja ostrzegła świat i nakazała mu pobożnie odmawiać różaniec, aby przebłagać Boga za grzechy.

Najpiękniejsze koraliki

W dzisiejszym świecie modlitwa różańcowa jest traktowana jak medytacja. Połączenie z Bogiem ma wymiar duchowy i potrafi pocieszyć w najgorszych sytuacjach. Oczywiście bez znaczenia jest przedmiot na którym odmawiamy modlitwy, jednak producenci różańców oferują szeroką gamę produktów wyglądających jak dzieła sztuki. Koraliki mogą być najprostsze, czyli drewniane lub plastikowe. Są też szklane różańce, ale także porcelanowe, metalowe, z muszelek lub kamieni szlachetnych.

Piękno różańca tkwi w jego uspokajającej mocy. Dodatkową zaletą może być wygląd zewnętrzny, gdyż wiele egzemplarzy jest naprawdę wyjątkowych.