Symbole religijne to nie wstyd

Wielu ludzi, choć deklaruje przynależność do konkretnej religii, woli nie obnosić się ze swą wiarą. Jest to ze wszech miar uzasadnione, ponieważ wiara jest wewnętrznym, indywidualnym odczuwaniem każdego człowieka. Czym innym jest jednak wstyd związany z wyznawaną religią i unikanie eksponowania jakichkolwiek symboli z nią związanych. To dlatego, jeśli ludzie już decydują się na dewocjonalia, zwykle wybierają małe, dyskretne krzyżyki w formie wisiorków, które można ukryć pod bluzką lub pod włosami. Tak wcale być nie musi.

 

Coś bardziej wyrazistego

 

Nie ma nic złego w skromnym, nienarzucającym się prezentowaniu swoich przekonań religijnych, choć w świadomości wielu ludzi pokutuje jeszcze pogląd, iż lepiej nie wychylać się ze swoim zdaniem. Mieszkamy jednak w kraju ze wszech miar katolickim, więc symbol taki, jak różaniec nie powinien nikogo dziwić. Warto zatem przełamywać stereotypy i swego rodzaju tabu. Noszenie różańca na ręku zamiast biżuterii może być zresztą bardzo eleganckie i gustowne.

 

Różaniec na rękę jako nietypowa ozdoba

 

Jeżeli poszukujemy nieoczywistego akcentu dekoracyjnego, to święty różaniec na rękę będzie odpowiedni. Zresztą współczesne różańce wykonywane są w formie zgrabnych bransoletek lub pierścionków. Często wytwarzane są ze szlachetnych kruszców lub kolorowych koralików mineralnych, więc mogą się równać z najpiękniejszymi wyrobami jubilerskimi. Różańce na ręce dla wielu użytkowników zyskają ponadto wymiar sentymentalny.