Opieka podczas jazdy

Wiele osób wierzących umieszcza podobizny świętych w miejscach, które są dla nich ważne, lub w takich, gdzie wsparcie z góry jest szczególnie potrzebne. A nikt nie liczy na wsparcie tak bardzo, jak kierowcy.

Nawet najlepsi kierowcy nie są w stanie przewidzieć wszystkiego, co może wydarzyć się na drodze. Nikt nigdy nie może powiedzieć, że podczas jazdy samochodem jest całkowicie bezpieczny, ponieważ sytuacja może zmienić się diametralnie w ułamku sekundy. Dlatego właśnie dobrze w samochodzie mieć figurkę lub podobiznę świętego, który będzie czuwał nad nami w czasie jazdy.

Nie tylko ozdoba

Dostępne w sprzedaży metalowe figurki święte do samochodu – krzyża, czy podobizny Matki Boskiej i świętego Krzysztofa – mają przede wszystkim wymiar symboliczny. Ich umiejscowienie w pojeździe sprawi, że będziemy czuli się bezpieczniej. Figurki dostosowane są rozmiarami do niewielkich przestrzeni w samochodzie, a dodatkowo posiadają mocny plaster, który zapewni im stabilną jazdę.

parking-427955_1280

Opiekun kierowców

Żadna figurka nie pasuje w samochodzie jak ta z podobizną świętego Krzysztofa – patrona kierowców i osób podróżujących. Niektórzy mają w samochodzie obrazek ze świętym, inni natomiast przyczepiają sobie do kokpitu jego metalową podobiznę. Wszystkie rozwiązania sprawdzają się jednak do tego, że prosimy o jego opiekę podczas podróży samochodem. Jednak figurki święte do samochodu to jedno, ale nie powinniśmy zapominać o odpowiedzialnym zachowaniu na drodze.