obrazy świętych na witrażach

Obrazy religijne – wspaniały wybór dla każdej świątyni, ale również prywatnego domu

Obrazy religijne i inne dewocjonalia przeznaczone są w szczególności dla tych osób, które pragną estetycznie zakreślić obecność Chrystusa w swoim domu. Wybór jest naprawdę duży – można zakupić obrazy z wizerunkiem świętych, ale również papieży. Takie obrazy religijne z pewnością idealnie uzupełnią pustkę w każdym pomieszczeniu, a także dadzą silne poczucie obecności pozytywnej energii.

Obrazy święte dostępne są obecnie w najróżniejszych formach

Piękne obrazy z wizerunkiem świętych, Boga Ojca, Jezusa Chrystusa czy Matki Bożej dostępne są w najróżniejszych formach. Największą jednak popularnością cieszą się obrazy wykonane na płótnie Canvas. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości farb lateksowych, obrazy nie blakną nawet po upływie kilkudziesięciu lat i cały czas zachowują swoją wspaniałą kolorystykę. Ponadto obrazy dostępne są w bardzo różnych rozmiarach – począwszy od małych i kompaktowych ram, a na fototapetach skończywszy. Wszystko zależy od upodobań klienta, a także bardzo często okazji.

Co najczęściej przedstawiają obrazy religijne?

Obrazy święte z kręgu kościoła katolickiego pozwalają na kontemplację modlitwy, wyciszenie i uspokojenie. Bardzo często przedstawiają one wizerunki osób świętych, ale również scenki rodzajowe pochodzące zarówno ze Starego, jak i Nowego Testamentu. Madonna, Dzieciątko Jezus, sceny w Ogrójcu, ukrzyżowanie, Ostatnia Wieczerza, Zwiastowanie czy Narodzenie Zbawiciela – te i wiele innych obrazów może stanowić fantastyczny element, który stanowi duchowe przesłanie w każdym domu. Ponadto obrazy święte stanowią także doskonały prezent z bardzo wielu różnych okazji – zarówno uroczystości kościelnych jak chrzest, bierzmowanie czy pierwsza komunia święta, ale także rodzinnych, jak urodziny, imieniny, narodziny dziecka czy jubileuszowa rocznica zawarcia związku małżeńskiego.