Najpiękniejsze figurki dla katolików

Matka Boska to kluczowa postać w chrześcijaństwie. Nic dziwnego, że jest otoczona szczególnym kultem. Zarówno w kościołach, jak i domach możemy spotkać jej podobizny na obrazkach lub figurkach.

Matka Boska występuje w wielu obliczach, m.in. Matki Bożej Niepokalanej, Matki Boskiej Różańcowej, Matki Boskiej Wspomożycielki Wiernych, Matki Boskiej Fatimskiej, Matki Bożej z Guadalupe czy Matki Bożej Szkaplerznej. Każda z figurek symbolizuje coś innego. Figurka Matki Boskiej z Guadalupe przypomina o najstarszym maryjnym objawieniu, które uznał Kościół Katolicki. Matka Boska Niepokalana pokazuje, że człowiek nie jest skazany na grzech i może pokonać szatana. Matka Boża Róża Duchowna to symbol objawienia z Montichiari. To tam objawiła się jako Róża Duchowna. Tak jak róża jest królową kwiatów, tak Maryję uznajemy za Królową ludzkich serc. Każda z figurek wykonana jest z największą starannością. Wykorzystano do tego różnorodne tworzywa, m.in. gips oraz metal. Są one pokryte kolorami lub występują w kolorze metalu.

97865

Matka Boska jest ważna dla każdego chrześcijanina. Modlitwa o jej wstawiennictwo niejednokrotnie przyczyniała się do cudów. Jej figurki powinny stać nie tylko w kościołach i sanktuariach, ale także zwykłych domach. Dzięki temu nie zapomnimy o regularnej modlitwie, a Maryja zawsze będzie z nami. Warto być obok niej w codziennym życiu. Jej pośrednictwo i niezwykła moc sprawiają, że jesteśmy wówczas bliżej Boga.